Ovuliacija. Kas ji, kada vyksta ir kaip ją atpažinti?

Dažnai šis žodis asocijuojamas su švytinčia oda, pakilia nuotaika, pasitikėjimu savimi ir vaisingomis dienomis. Visa tai tikrai yra susiję.

Tačiau ovuliacija paprasčiausiai yra kiaušinėlio išlaisvinimas iš kiaušidės menstruacinio ciklo metu. Šis pavadinimas kilę iš lotyniško žodžio ovulum, kuris ir reiškia mažas kiaušinėlis, kalbant apie kiaušialąstę, kuri dar nepaliko kiaušidžių.

Moters ciklui ir bendrai visai reprodukciniai sveikatai ovuliacija yra labai svarbi. Jos dėka kiaušialąstė gali būti apvaisinta ir taip pradėta nauja gyvybė.

Apie galimus ovuliacijos sutrikimus, skaitykite čia: OVULIACIJOS SUTRIKIMAI

Norint pastoti (arba išvengti pastojimo) yra rekomenduojama sekti savo ciklą ir ovuliacijas.

Po ovuliacijos kiaušinėlis gyvuoja labai trumpai – iki 24h. Tad norint, kad apvaisinimas įvyktų, reikėtų mylėtis kelias dienas iki ir pačią ovuliacijos dieną. Praleidus, teks laukti kito mėnesio…

Deja, dažnai moterys yra suklaidinamos, dėl to, kada pati ovuliacija įvyksta.

Pagrinde todėl, kad tam paaiškinti yra naudojamas “vidutinio ciklo” apibrėžimas. T.y. ciklas, kuris trunka 28 dienas. Pagal tai, ovuliacija turėtų būti 14-tą dieną. Tačiau tai nereiškia, kad visada ovuliacija vyksta tą dieną.

Mes visos esame skirtingos, tai ir mūsų ciklai skiriasi:

vienų ilgesni, kitų trumpesni (dažniausiai nuo 23 iki 35d). 

O ovuliacija būna apie ciklo vidurį. Tad kada ji įvyks priklauso nuo Jūsų ciklo ilgio ir kitų aspektų — net jei Jūsų ir draugės ciklas tokio pat ilgio, ovuliacija gali būti skirtingomis dienomis.

Viename 2020-ųjų tyrime, kuriame dalyvavo daugiau nei 32 000 moterų, buvo pastebėta, kad net esant 28 dienų ciklui ovuliacija pas šias moteris kito per 10 dienų (dažniausiai pasireiškiant 15-tą dieną).
Panaši variacija pastebėta ir kitokio ilgio cikluose.

Na, tai dabar visai painu…
Kaip gi žinoti kada ta ovuliacija? 
Tam nustatyti galima naudoti ovuliacijos testus arba sekti temperatūrą viso ciklo metu. Tačiau yra ir keletas ženklų, kuriems nereikia papildomos įrangos.

Ženklai, pranešantys apie ovuliaciją:

  • Skaidrios, kiaušinio baltymą primenančios išskyros
  • Gali būti juntami lengvi spazmai
  • Vulva ar makštis gali atrodyti “putlesnė”
  • Aukštesnis libido
  • Jautresnės krūtys

O kaip Jūs atpažįstate ovuliaciją? Ar sekat savo ciklą?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pirkinių krepšelis
Scroll to Top
Scroll to Top