Vaisingumas vs. Nevaisingumas: Kas tai yra?

VAISINGUMAS – tai gebėjimas susilaukti sveikų palikuonių. O laikotarpis, kai organizmas yra vaisingas ir gali susilaukti palikuonių yra vadinamas reprodukciniu amžiumi.

Laikotarpis nuo 15 iki 50 metų yra žmonių reprodukcinis amžius. 

Moterims tai prasideda mėnesinių pradžia ir baigiasi menopauze. Vyrams tai prasideda poliucijomis (“šlapiais sapnais”), na, o pabaiga nėra tiksliai apibrėžta (gali tęstis net iki 60 m.)

Žmonių vaisingumas priklauso nuo seksualinio elgesio, bendros sveikatos, kultūros, laiko, ekonomikos, gyvenimo būdo, mitybos, net emocijų ir psichologinės būsenos.

Klinikinis NEVAISINGUMO apibrėžimas pagal Pasaulinę Sveikatos Organizaciją yra “reprodukcinės sistemos liga, pasireiškianti klinikinio nėštumo nebuvimu po 12 ar daugiau mėnesių reguliaraus neapsaugoto lytinio akto”.

Taip pat yra išskiriamas pirminis (kai niekada gyvo vaisiaus gimimas neįvyko) ir antrinis nevaisingumas (kai po paskutinio gyvo vaisiaus gimimo to pasiekti nebepavyko bent po 12 mėn bandymo).

Tai reiškia, kad prie nevaisingumo apibrėžimo prisiskaičiuoja ir atvejai, kai apvaisinimas įvyko, tačiau gyvo vaisiaus gimimas – ne (pvz: spontaniniai persileidimai, negyvo vaisiaus gimimas). 

(Ne)vaisingumo temos, deja, nebuvo liečiamos mokykloje, todėl jos vis dar yra gaubiamos nežinios. Tačiau jos tampa ypač aktualios tada, kai planuojamas nėštumas vyresniame amžiuje ar susiduriama su sunkumais pastoti. 


Čia bei kitose Vaisingumo Šaknys platformose apie tai kalbame daug, nes norime, kad žinios padėtų išsklaidyti baimes bei leistų ramiai pasiruošti nėštumui.
Tad tikiuosi, kad rasite visą jums rūpimą informaciją.

2 komentarai apie “Vaisingumas vs. Nevaisingumas: Kas tai yra?”

  1. Karolina JJ

    Visi įrašai ir pati laida yra labai naudingi! Taip daug sužinojau, o kartu gaunama informacija ir neįkainojamos Ievos žinios padeda į gerą keisti gyvenimą, sėkingai pradėti nėštumo kelionę :))

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pirkinių krepšelis
Scroll to Top
Scroll to Top