Sveikas svoris yra ne tik svarbus bendrai organizmo funkcijai, bet ir vaisingumui, nėštumui ir net būsimo kūdikio sveikatai.
Kūno masės indeksas (KMI) 18,5 – 25 įprastai naudojamas kaip sveiko svorio standartas. KMI > 30 yra apibūdinamas kaip nutukimas.
Esant aukštam KMI (>30) vaisingumo sutrikimų rizika yra didesnė ir vyrams, ir moterims. Tačiau, nepamirškime, kad kai moterų KMI < 20, tai taip pat gali lemti sunkumus pastojant.
Daugiausia sunkumų pastoti, deja, pastebima, kai abiems poroje nustatytas nutukimas (ypač, jei KMI 35 ar daugiau). Tad čia ir vėl skatinama atkreipti dėmesį į abu partnerius
Klinikinės studijų pagalba yra įrodyta, kad vyro nutukimas mažina pastojimo bei gyvo kūdikio gimimo tikimybę. Vyrų aukštas KMI gali paveikti spermos kokybę ir kiekybę.
Moterų nutukimas yra susijęs su ovuliacijos sutrikimais, tad ir pastoti būna sunkiau bei užtrunka ilgiau.
Dėl sunkumų pastojant, daugeliui tenka kreiptis į vaisingumo klinikas dėl pagalbinio apvaisinimo. PAB metu yra taikoma kiaušidžių stimuliacija. Deja, kiaušidžių atsakas į stimuliaciją taip pat blogėja su didėjančiu KMI.
Ką tai gali reikšti?
Reikės daugiau dozių
Daugiau stimuliacijos dienų
Daugiau atšauktų ar praleidžiamų ciklų
Ilgesnis gydymas
Svarbiausia, kad ne tik kiaušidžių stimuliacija, bet ir pati IVF procedūra duoda blogesnius rezultatus. Net kelios studijos, tyrusios IVF sėkmę pagal KMI rodiklius, rado, kad esant KMI > 30 pasiekiami mažesni implantavimosi, nėštumo ir gyvų gimusių kūdikių skaičiai.
Gera žinia ta, kad pastojimo tikimybę galima pagerinti!
Jei pavyksta KMI sumažinti bent 1-2 taškais, tai jau turi teigiamą efektą. Tad, kartais net nedidelis pokytis, gali labai daug reikšti Jūsų vaisingumo kelionėje.
Jei pasiekiamas sveikas svoris iki nėštumo, tai ne tik palengvina patį pastojimą, bet ir sumažina nėštumo komplikacijų tikimybę.
Ar Jūs žinot savo KMI?