Pagalbinis apvaisinimas: kas yra ICSI metodas?

ICSI, kalbant pažodžiui, yra IntraCitoplazminė Spermatozoido Injekcija. Tai vienas iš labiausiai pažengusių pagalbinio apvaisinimo būdų.

O tai tiesiog reiškia, kad į patį kiaušialąstės vidų (citoplazmą), įšvirkščiamas apdorotas spermatozoidas ir tuomet, be jokių išorinių kliūčių, jam įmanoma apvaisinti kiaušialąstę. Visa tai vyksta laboratorijoje, naudojant specialų labai tikslų protokolą ir mikroskopą.

ICSI – tai didysis perversmas reprodukcinėje srityje, kuris pagaliau galėjo padėti (ir vis dar sėkmingai padeda) pastoti tiems, kuriems tai nebuvo įmanoma, naudojant kitus metodus.

Nors ICSI taikomos papildomos procedūros yra įprastai tokios pat, kaip ir standartiniame IVF.

Kaip bebūtų, ICSI pritaikymas negarantuoja, kad pats pastojimas įvyks 100%

Taigi, nors ir paties apvaisinimo tikimybė yra labai didelė, nes išbraukiami kiti, tai galintys sutrukdyti faktoriai, tai nereiškia, kad ICSI yra stebuklingas metodas, kuris yra visada sėkmingas.

Dažniausiai ICSI taikoma esant vyriško faktoriaus nevaisingumui:

  mažai spermatozoidų at likti IUI ar IVF,

  spermatozoidų judėjimas ar funkcionalumas yra pakitęs,

  blokada vyro lytiniuose takuose neleidžia spermai ištrūkti.

Taip pat, tai gali būti pasiūloma,

kai po keleto IVF ciklų apvaisinimas visgi neįvyko, 

ar naudojant apvaisinimui kiaušinėlių, kurie buvo šaldyti. 

Renkantis bet kurį pagalbinio apvaisinimo metodą, svarbu atsiminti, kad iki paties apvaisinimo ir po jo yra daugybė etapų – tai labai sudėtingas ir nuostabus procesas, kurio dėka mes visi esame čia. O naujos technologijos, kad ir kaip magiškai skambėtų, nėra net arti tos gamtinės magijos. Todėl ir darant viską jūsų labui, kas  įmanoma laboratorijoje, yra daug biologinių etapų, kurie yra be galo svarbūs embriono vystymuisi bei pačiai implantacijai, ir jie retai gali būti įtakojami naujausių technologijų. Nes jų mechanizmas ir taip puikiai reguliuojamas “gamtos”. 

Po ICSI, praėjus 16-18 val., ląstelės įvertinamos, ar apvaisinimas įvyko. Susidariusios zigotos yra naujo organizmo pradžia. Toliau keletą dienų sekama kaip jos dalijasi ir embrionas auga, o pasiekus blastocistos stadiją, embrionas yra perkeliamas į gimdą. 

Aš labai džiaugiuosi visomis šiomis technologijomis, kurios kuo toliau, tuo daugiau porų padeda pastoti. Bet vis primenu sau ir kitiems, kad svarbu nepamiršti, jog čia burtų nėra ir reikia priimti PAB ne kaip 100% garantiją, o kaip didžiulę galimybę, kuri gali padėti atvesti naują žmogeliuką į pasaulį, nepaisant vienų ar kitų trukdžių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pirkinių krepšelis
Scroll to Top
Scroll to Top