„Mūsų šios kelionės pradžią įvardinčiau kaip 2019 m. gruodžio mėnesį, kuris atnešė nesėkmingą nėštumą. Atsigauti psichologiškai ir fiziškai reikėjo apie 10 mėnesių, nes išsireguliavo visi hormonai.
Daugmaž po metų, kai atsistatė hormonai, nusprendėme vėl pradėti planuoti. Kiekvienas ciklas buvo skaudus, nes vis nesulaukdavome to teigiamo nėštumo testo. Lūžis prieš kreipiantis į vaisingumo kliniką buvo, kai sužinojau, kad artimoje aplinkoje porą aplankė gandrai. Tada palūžau ir vyras pasakė, kad nieko nebelaukiame ir turime kreiptis pagalbos.
2021-ųjų pradžioje kreipėmės į vaisingumo gydytoją. Paskyrė įvairiausius tyrimus, tiek man, tiek vyrui. Vyras dar papildomai lankėsi pas andrologę.
Išvada – neaiškios kilmės nevaisingumas.
Pradėjome bandymus pastoti su hormoninėmis stimuliacijomis, turėjome 4 – nepavyko. Tada turėjome 2 IUI – taip pat nepavyko. Visas tas laikotarpis buvo sunkus: skaičiavimai, sekimas, vaistų leidimas. Palūžau, nebesusitvarkiau su savimi. Su didžiausiu vyro palaikymu kreipiausi į psichologę Su jos pagalba susirinkau save ir esu dėkinga, kad padėjo pasiruošti pirmajam IVF, nes turėjau daug baimių.
Bendru sutarimu su vyru nusprendėme keliauti IVF keliu. Atlikome reikiamus tyrimus, taip pat buvo atliktas gimdos paraižymas. Laukiau naujo ciklo, kaip didžiausios šventės, nes LABAI TIKĖJAU!
Prasidėjo kiaušidžių stimuliacijos – vyras buvo atsakingas už vaistų suleidimą ir jam tikrai puikiai sekėsi Viskas klostėsi puikiai, folikulai augo , tad dar labiau įtikėjau sėkme.
Punkcijos diena praėjo gerai, nors ir bijojau kateterio, nes tai buvo pirmas kartas Pavyko išgauti 12 kiaušialąsčių. Kitą dieną sulaukiau skambučio, kad apsivaisino 9 ir pagal embriologę „auga kaip iš vadovėlio“. Pirmas įkėlimas puikiai įvertinto 2 dienų embriono. O kaip embriologė sakė, visi likę 6 taip pat auga kaip iš vadovėlio. Atvykome antram įkėlimui – 5 dienų blastukės. Ir tada man pradėjo slysti žemė iš po kojų…
Embriologė pasakė, kad kelsime blogos kokybės blastukę ir kad liko tik dar vienas, bet neaišku ar išgyvens iki kitos dienos. Pažadėjo paskambinti ir pranešti, ar bus ką šaldyti, ar ne. Po tokių embriologės žodžių visą tą laiką po įkėlimo kol gulėjau verkiau ir galvojau, ar tikrai nebuvo kitų žodžių tai pasakyti, labai buvo skaudu… Juk, atrodo, suprantu, kad visokių situacijų būna ir ne visada tas pirmas IVF būna TAS.
Pamenu, išėjau iš kabineto ir verkiu, o vyras žiūri, nesupranta. Bet mano vyras yra pozityvumo bomba, tad bandė nuteikti mane pozityviai . Kitą dieną sulaukiau skambučio, kad turime tą vieną blastukę šaldymui, nors kokybė bloga, širdis sakė palikti ją . Tada prasidėjo ilgas laukimas, bet HCG buvo neigiamas, mūsų nelaimei.
Iš karto mintis: „o kas toliau?“
Pasakėme sau, kad tai tik maža nesėkmė, o ne pralaimėtas mūšis.
Kur mes šiandien?
Mes, kaip sakome, mini atostogose, bet tuo pačiu ir pasiruošime naujam IVF ciklui. Sutarėme su gydytoja, kadangi silpna užšaldyta blastutė , ją trumpam paliksime ir bandysime užauginti stipresnių . Dabar vadovaujamės vaisingumo gydytojos rekomendacijomis, t.y., sutarėme, kad kiek įmanoma daugiau atsikratysiu papildomų kilogramų (grįžau į ankstesnį gyvenimo ritmą – sveikos mitybos ir sporto 4 kartus per savaitę), vartoju vitaminus, apsilankėme ir pas genetikę, abu atlikome kariotipo tyrimą, o greitu metu laukia vizitas ir pas imunologę (savarankiškai nusprendėme apsilankyti). Aišku, nepamiršau ir savo psichologinės būsenos, pradėjau lankytis paramos grupėje. Esame maždaug numatę, kad 2022-ųjų pavasarį startuosime, bet šį kartą neskubame – viskas iš po lėto .
Labai noriu tikėti, kad kitas kartas jau bus mūsų kartas!
Į nevaisingumą bandau žiūrėti kaip į ligą, kuri pagydoma, tik kartais tam prireikia daugiau pastangų ir labai daug kantrybės. Kai man buvo sunku ir neturėjau su kuo pasikalbėti, nusprendžiau sukurti savo Instagram paskyrą (@nevaisingumoistorija_IVF), kuri man tapo dienoraščiu – ir tai man labai padeda! O kiek nuostabių moterų atradau! Kad ir kaip gaila, kad tokiomis aplinkybėmis susipažįstame, bet aš iš jų pasisemiu daug vilties ir ryžto nenuleisti rankų, bei tikiuosi, kad ir joms padedu!
Tikėkit ir nebijokit kreiptis pagalbos! “
– Viltingai laukianti Agnė
"Mūsų kelionė prasidėjo nesėkmingu nėštumu. Atsigauti psichologiškai ir fiziškai reikėjo apie 10 mėnesių, nes...
Pasidalinta Vaisingumo Šaknys Facebook on Antradienis, kovo 15, 2022