Apie mus

Vaisingumo Šaknys – tai edukacinė platforma apie vaisingumą ir jo išsaugojimą, apie moterų ir vyrų nevaisingumą ir jį lemiančius faktorius, pagalbinius apvaisinimo būdus, psichologinius nevaisingumo aspektus, bei kitas aktualias temas, norintiems tapti tėvais.
Čia rasite daug informacijos šiomis temomis – įvairiausiais formatais. O jei turite klausimų, į kuriuos atsakymų visgi nerandate, visada galite tiesiog parašyti mums ir tikrai pasirūpinsime, kad gautumėte reikiamą informaciją.
Vaisingumo šaknys yra tam, kad bent kažkiek padėtų, palengvintų ir nuramintų šios ypatingos kelionės link Jūsų tikslo metu.

Daugiau žinių = mažiau baimių!

Dr. Ieva Miceikaitė

Dr. Ieva Miceikaitė yra mokslininkė, dirbanti medicininės genetikos ir klinikinių tyrimų srityje.

Savo studijas pradėjo nuo Medicininės ir veterinarinės genetikos bakalauro LSMU, tad genetika ją lydi jau 10 metų. Magistrui pasirinkusi Biomedicinos studijas SDU (Pietų Danijos universitete) praplėtė savo akiratį, tačiau ją dominusios temos išliko tos pačios: med. genetika, diagnostika, reprodukcinis mokslas, embriologija (vaisiaus vystymasis). Tad dalyvaudama įvairiuose kursuose, moksliniuose projektuose ir konferencijose visame pasaulyje, plėtė žinias šiose srityse. Šiuo metu ji rengia mokslų daktarės disertaciją SDU, kur savo projektu siekia išvystyti naujos kartos neinvazinius genetinius prenatalinius tyrimus, bei rašo mokslinius straipsnius apie gautus rezultatus. Genetinių vaisiaus tyrimų srityje ji dirba jau 5 metus, per kuriuos prisidėjo ir prie NIPT tyrimų įdiegimo bei optimizavimo Odensės universitetinėje ligoninėje (OUH, Danija).

Doktorantūros metu nuvykusi į Karolinska Institutą Švedijoje ir ten praėjusi intensyvius kursus apie naujausius vaisingumo išsaugojimo būdus, pagalbinio apvaisinimo technologijas bei problemas šioje srityje, ji suprato, kaip svarbu kalbėti šiomis temomis.

Deja, Lietuvoje apie tai ne tik labai mažai kalbama, bet nevaisingumo tema vis dar yra apgaubta baimių ir stigmos. Tad išsikėlusi sau užduotį bent kažkiek prisidėti prie informacijos apie (ne)vaisingumą skleidimo, 2020-ųjų rudenį pradėjo Vaisingumo šaknys platformą, kur kuria moksliniais tyrimais pagrįsta turinį. Ieva tikisi, kad Vaisingumo šaknų straipsniai, video įrašai ir animacijos atkreipia dėmesį į šią ir kitas su tuo susijusias jautrias temas, bei suteikia taip trūkstamos informacijos žmonėms, kurie planuoją nėštumą ar eina nevaisingumo gydymą.

Giedrė Syversten

Susidomėti vaisingumo tema Giedrę Syversten paskatino jos pačios patirti sunkumai susilaukti vaikų. Tai, jog mūsų visuomenėje vis dar sunku apie vaisingumo problemas kalbėti garsiai, motyvuoja ją būti atvirai apie savo kelionę. Būtent todėl, aptikusi Vaisingumo šaknys platformą, iškart parašė Ievai ir pasisiūlė prisijungti. Sakoma, bendras tikslas suveda žmones. Taip 2021-ųjų pavasarį gimė Vaisingumo šaknys tinklalaidė.
Kadangi pagal profesiją Giedrė yra psichologė, ją labai domina emociniai ir psichologiniai nevaisingumo aspektai, pavyzdžiui, kaip nevaisingumą išgyvena vyrai ir moterys, kaip jie dorojasi su pakartotinėmis netektimis, bei kur semiasi vilties ir stiprybės eiti toliau. Nevaisingumas yra krizė, stipriai sukrečianti kiekvieną ją patiriantį žmogų. Giedrė tiki, kad kalbėjimas šia tema leidžia suprasti, kad nesi vienas vaisingumo kelionėje. O tai gali padėti pakelti ją kiek lengviau.

Mūsų kanalai

Pirkinių krepšelis
Scroll to Top
Scroll to Top